YKS Hazırlık Programı

Uzun yıllardır liseden üniversiteye geçişte uygulanan sınav, 2017-2018 eğitim- öğretim yılında YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) adını alıp iki aşamalı bir model olarak düzenlenmiştir. Bu sınavlarda adayların muhakeme yetenekleri, analitik düşünme becerileri sözel ve sayısal alanlarda ölçülmektedir.

YKS’nin ilk aşamasını TYT (Temel Yeterlilik Testi), ikinci aşamasını AYT (Alan Yeterlilik Testi) oluşturmaktadır. Temel Yeterlilik Testi, 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Sosyal Bilimler (5 Coğrafya, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 5 Felsefe, 5 Tarih) ve 20 Fen Bilimleri (6 Biyoloji, 7 Fizik,7 Kimya) sorularından oluşmaktadır. Alan Yeterlilik Testi’nde ise 40 Türk Dili ve Edebiyatı- Sosyal Bilimler-1 (Tarih-1, Coğrafya-1), 40 Sosyal Bilimler 2 (Tarih-2, Coğrafya 2, Felsefe Grubu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi), 40 Matematik ve 40 Fen Bilimleri sorularından oluşmak üzere dört test bulunmaktadır. TYT sınavında, 120 sorunun 135 dakikada; AYT sınavında, 80 sorunun 180 dakikada cevaplanması beklenmektedir.

Gelişim Kampüsü üniversiteye hazırlık sürecinde öğrencileri, tecrübeli öğretmen kadrosu, öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmış kaliteli ve başarısı önceki yıllarda uygulanan sınavlarda kanıtlanmış özgün öğretme modeliyle desteklemektedir.

ÖN BAŞVURU